VVĮ dalinosi socialinės atsakomybės praktikomis
Rugpjūčio 28 d. įvyko „Kurk Lietuvai“ ir Valdymo koordinavimo centro organizuotas forumas „Įmonių socialinė atsakomybė: vertės kūrimas valstybės valdomoms įmonėms, valstybei ir visuomenei“.
Pasak Valdymo koordinavimo centro funkcijas atliekančios viešosios įstaigos „Stebėsenos ir prognozių agentūra“ direktoriaus Vido Danieliaus „Tai pirmasis renginys, skirtas gerųjų socialinės atsakomybės praktikų dalinimuisi tarp VVĮ. Nors paskutiniais Gerojo valdymo indekso duomenimis, tik septynių valstybės valdomų įmonių taikomos darnumo praktikos buvo vertinamos teigiamai, įvykęs renginys ir jo metu užsimezgusios diskusijos parodė, kad įmonės nori tobulėti pačios ir padėti kitoms valstybės valdomoms įmonėms daryti tą patį. Džiaugiamės, kad Registrų centras ėmėsi iniciatyvos, skirdamas renginiui patalpas. Tikimės ir ateityje tokio aktyvaus pačių įmonių įsitraukimo“.
Renginio metu vykusių pranešimų ir diskusijų metu dalyviai iš Valdymo koordinavimo centro, Švedijos ambasados ir valstybės valdomų įmonių dalinosi įžvalgomis, kaip geriausia galima suderinti tris socialinės atsakomybės aspektus: ekonominę grąžą, socialinę gerovę ir aplinkos apsaugojimą.
Vidas Danielius renginio metu pristatė, kaip Valdymo koordinavimo centras siekia, kad valstybės lūkesčiai ir gerojo valdymo principų diegimas atsispindėtų įmonių veikloje. Taip pat buvo pristatyta įmonių darnumo vertinimo sistema. Norą bendradarbiauti tarp valstybės, t. y. savininkės funkcijas atliekančių ministerijų, ir įmonių pabrėžė ir renginį atidariusi Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka.
Įmonių socialinės atsakomybės ir darnumo veiklomis itin išsiskiria Švedijos institucijos ir valstybės valdomos įmonės. Švedijos ambasadorės pavaduotojas, ministras patarėjas Kaarlo Laakso papasakojo, kad paramos teikimas Švedijoje nėra laikomas socialine atsakomybe, o verčiau įmonės yra skatinamos prisidėti prie globalių tikslų – tokių kaip Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi tikslai.
Registrų centro komunikacijos vadovas Tadas Valančius dalinosi patirtimi iš įmonės, kurios socialinės atsakomybės veiklos dar prieš metus buvo beveik nematomos. Pranešėjas teigė, jog pokyčiai yra puikus metas dar efektyviau siekti ambicingų tikslų, įtvirtinti naujus procesus, tuo pat metu įtraukiant ir įgalinant darbuotojus būti to dalimi.
Pavojingų atliekų tvarkymo įmonė „Toksika“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas pasidalino, kaip nedidelio dydžio įmonė gali kelių metų bėgyje transformuotis iš nepelningą veiklą vykdančios ir priešiškumą žiniasklaidoje patiriančios įmonės į pelningą, bendruomenės gerbiamą ir darbuotojų gerovę užtikrinančią įmonę.
Tuo tarpu valstybės valdomų įmonių darnumo srityje lyderiaujančios EPSO-G komunikacijos vadovas Andrius Vilkancas įkvėpė dalyvius gyvomis istorijomis ir praktiniais patarimais. Visuose EPSO-G procesuose atsispindi įmonės įsipareigojimas, jog svarbus ne tik rezultatas, bet ir būdai jo siekti.
Renginį užbaigė „Kurk Lietuvai“ moderuota teminė diskusija „Valstybės valdomos įmonės 2030 – vizija darnesnei ateičiai“. Dalyviai palietė tokias temas kaip valstybės pozicija darnumo atžvilgiu, atlyginimų politika, darbuotojų motyvavimas, viešųjų pirkimų sistema ir kitus aspektus, kurie gali daryti įtaką valstybės valdomų įmonių visapusiškam klestėjimui.