VKC pristatė atnaujintą VVĮ gerosios valdysenos indekso metodiką
Valdymo koordinavimo centras (VKC), siekdamas ir toliau sėkmingai tobulinti valstybės valdomų įmonių (VVĮ) valdyseną, pristatė naujausius VVĮ gerosios valdysenos indekso metodikos pokyčius. Šių metų pakeitimais siekiama išgryninti atsakomybių pasiskirstymą tarp pačios įmonės ir akcininko veiksmų. Be to, keičiama metodikoje esanti vertinimo sistema, kuri leis labiau išryškinti esamas kritines valdysenos spragas, iki šiol iš dalies dengtas kitų įgyvendintų praktikų.
Pasak VKC direktoriaus Vido Danieliaus, gerosios valdysenos indekso metodikoje atlikti pakeitimai padės VVĮ ir jų akcininkams aiškiau matyti, kur yra valdysenos spragos arba stipriosios pusės bei suprasti, ar tai yra pačios įmonės, ar akcininko atsakomybė.
„Atnaujinimai užtikrins efektyvesnį valdysenos tobulinimą bei leis, esant poreikiui, priimti kompleksinius sprendimus visų VVĮ valdysenos mastu“, – sako VKC direktorius.
V. Danielius taip pat priduria, kad reaguojant į pokyčius tarptautinėse valdysenos praktikose, šių metų metodikos atnaujinimuose didesnis dėmesys buvo nukreiptas ir į tvarumo tematiką. Nuo šiol ji bus kaip atskirai vertinama sritis.
VVĮ gerosios valdysenos indeksas yra VKC sukurtas įrankis, kuris leidžia lengvai ir efektyviai pamatyti, kaip yra įgyvendinamos nacionalinės bei tarptautinės gerosios valdysenos praktikos. Paprastai ir aiškiai parodo, kurios praktikos nėra įgyvendintos ar įgyvendintos tik dalinai.
Tai yra patogus įrankis pačioms VVĮ ar jų akcininkams susipažinti su gerosiomis valdysenos praktikomis ir žinoti, kuriose vietose reikia siekti pažangos.
Indekso metodika kasmet yra peržiūrima ir atnaujinama, keičiantis valdysenos principams bei tuo pačiu ir VVĮ vadybos praktikoms, o praktika rodo, kad VVĮ gerosios valdysenos indeksas jau yra radęs vietą kasdieniame įmonių gyvenime ir yra plačiai naudojamas tiek tarp akcininkų, tiek tarp įmonių.
Su atnaujinta VVĮ gerosios valdysenos indekso metodika kviečiame susipažinti šioje nuorodoje: